Een McDonald’s restaurant in Retie
Bij McDonald’s België werken we aan een nieuw restaurant in Retie, mét McDrive en twaalf ultrasnellaadpalen die worden uitgebaat door Electra. Omdat we betrokkenheid met de buurt heel belangrijk vinden, houden we je via deze pagina graag op de hoogte.
Kwalitatieve integratie in Kempense omgeving
Het nieuwe restaurant zal op de Provinciebaan 34-38 ter hoogte van Schoonbroek liggen, tussen Retie en Oud-Turnhout. We willen er een “service hub” van maken. Of anders gezegd: een fijne plek met een restaurant, McDrive en 12 ultrasnellaadpunten. We hebben deze locatie gekozen omdat er vandaag al heel wat passage is en we kunnen aansluiten bij bestaande mobiliteitsstromen. Daardoor blijft de toename van extra verkeer zo beperkt mogelijk. En het ontwerp zelf? Dat zet volop in op groen, ontharding en een goede inpasbaarheid in de Kempense omgeving.
Met dit nieuwe project willen we het horeca-aanbod in en rond Retie mee versterken. Je zal er terechtkunnen voor een toegankelijk en lekker eetmoment of een kleine hap tussendoor. Tegelijk willen we ook iets betekenen voor de buurt, want elk nieuw McDonald’s-restaurant zorgt voor minstens 40 lokale jobs.
Ons project in Retie
Wanneer je de site oprijdt, zie je aan de linkerkant een gelijkvloers restaurant van 481 m² met een terras van 113 m². Binnen zijn er ongeveer 120 tot 140 zitplaatsen, aangevuld met minstens 40 plaatsen op het terras. Voor kinderen is er een Playland voorzien.
Het gebouw wordt ontworpen met aandacht voor energie- en waterverbruik. Het wordt uitgerust met zonnepanelen, een groendak voor regenwateropvang en het hergebruik van regenwater voor de toiletten. Er wordt gewerkt met kwalitatieve en duurzame materialen.
De McDrive is ruim en efficiënt ingericht met twee bestelkiosken, twee afhaalpunten en twee wachtplaatsen. Zo kan het verkeer, ook tijdens piekmomenten, op eigen terrein worden opgevangen en ontstaat er geen hinder op de Provinciebaan.
Er komt een fietsenstalling met 26 plaatsen vlak bij de ingang, met een aparte en veilige toegang voor fietsers.
De site beschikt over een parking met 50 plaatsen en 12 ultrasnelle laadpunten. Alle parkeerbehoefte wordt op eigen terrein opgevangen, zodat omliggende straten niet belast worden. De parking wordt aangelegd in waterdoorlatende materialen zodat regenwater beter kan infiltreren.
Tot slot krijgt groen een belangrijke plaats: ongeveer 65,5% van het terrein blijft groen, met een brede buffer richting de buren en inheemse beplanting.
Jouw kijk is belangrijk
Dialoog en interactie met de buurt vinden we héél belangrijk. Daarom vind je op onze FAQ-pagina een antwoord op de meest gestelde vragen. Staat je vraag er niet bij of heb je feedback over dit project? Laat het ons weten via de knop hieronder. En dan gaan wij ermee aan de slag!
Schone buurt
De teams van McDonald’s maken dagelijks tijd voor opruimrondes, zodat de omgeving rond hun restaurant netjes blijft. Daarnaast zetten we sensibiliseringscampagnes op om klanten aan te moedigen correct te sorteren. Mocht er toch een problematiek rond zwerfvuil ontstaan, dan gaat onze franchisenemer hier graag over in dialoog om een oplossing uit te werken. Zo zie je maar: we zetten ons engagement dagelijks om in daden!
Verkeersveiligheid krijgt voorrang
Ook als het over mobiliteit en verkeersveiligheid gaat, nemen we onze verantwoordelijkheid ernstig. Daarom lieten we een uitgebreide mobiliteitsstudie uitvoeren door Antea, een onafhankelijke mobiliteitsexpert. Op basis van recente verkeerstellingen werd een mobiliteitstoets opgesteld. Daaruit blijkt dat, zelfs in het slechtst mogelijke scenario, onze impact op de verkeersafwikkeling beperkt blijft. Dit onder meer omdat de volledige parkeerbehoefte op eigen terrein wordt opgevangen.
Ook verkeersveiligheid staat centraal in het ontwerp. Voetgangers en fietsers worden gescheiden van het autoverkeer via een veilige, trage verbinding. Er is slechts één gezamenlijke in- en uitrit, waardoor het aantal conflictpunten met de Provinciebaan beperkt blijft. Bij het uitrijden voorzien we in een duidelijke stopstreep en signalisatie die bestuurders attent maakt op fietsers.
Daarnaast kan vrachtverkeer volledig op eigen terrein manoeuvreren, zodat vrachtwagens de site steeds voorwaarts en op een veilige manier kunnen verlaten. Het aantal leveringen blijft bovendien beperkt tot gemiddeld 3 tot 5 vrachtwagens per week.
Minimum 40 nieuwe lokale jobs
Met dit nieuwe project willen we het horeca-aanbod in en rond Retie mee versterken. Je zal er terechtkunnen voor een toegankelijk en lekker eetmoment of een kleine hap tussendoor. Tegelijk willen we ook iets betekenen voor de buurt, want elk nieuw McDonald’s-restaurant zorgt voor minstens 40 lokale jobs. En door ultrasnelle laadpunten te voorzien, spelen we met dit project ook in op de mobiliteitsbehoeften van nu en morgen.
Ons engagement
Lokaal ondernemerschap
Alle McDonald’s restaurants in België worden uitgebaat door zelfstandige franchisenemers. Gedreven ondernemers die hun restaurant lokaal verankeren en ook het eerste aanspreekpunt zijn voor de buurt en de lokale gemeenschap. Onze 130 Belgische restaurants staan vandaag onder leiding van maar liefst 26 lokale franchisenemers. En daar komt binnenkort nóg een restaurant bij, in Retie.
Na drie jaar als franchisenemer bij McDonald’s heb ik in mijn restaurant 110 jobs gecreëerd. Daarmee zijn we uitgegroeid tot een belangrijke lokale werkgever. Ongeveer 40% van mijn team is jonger dan 25 jaar, wat perfect aansluit bij mijn engagement om jongeren een sterke start te geven in hun professionele leven."
Veel lekkers van hier, voor iedereen
9 op de 10 ingrediënten bij McDonald’s worden in Europa of zelfs in België geproduceerd. Zo worden de broodjes gebakken in Olen, komen de frietaardappelen uit België of buurlanden, en worden ijsjes en milkshakes voorbereid in Lummen. En hét succesrecept? Dat is de combinatie van ons ruime aanbod, de betaalbare prijzen en snelle service.
Medewerkers die meegroeien
McDonald’s België en de restaurants stellen samen ruim 9.000 medewerkers tewerk. Meer dan 55% daarvan zijn jongeren onder de 25. Van bij de start wordt ieders honger naar persoonlijke groei gestild, met permanente opleidingen. En die nemen heel wat uren in beslag. In 2025 waren dat er meer dan 550.000 voor alle McDonald’s-medewerkers samen!
We maken onze waarden wáár
Bij alles wat we doen, laten we ons leiden door dezelfde waarden: mensen samenbrengen, vooruithelpen en spontane ‘feel good’-momentjes bezorgen. Die waarden verbinden ons binnenkort ook in Retie, en daar kijken we naar uit!